Darmowa dostawa od 50,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Jak sprawdzić, czy srebrna biżuteria jest prawdziwa?

2022-08-03
Jak sprawdzić, czy srebrna biżuteria jest prawdziwa?

Jak sprawdzić, czy srebrna biżuteria jest prawdziwa?

To proste, ale trzeba pamiętać o kilku kwestiach!

  •  Cecha probiercza biżuterii – znak rozpoznawczy

Kupując srebrną biżuterię pierwszą rzeczą na jaką należy zwrócić uwagę jest to czy posiada cechy probiercze. To znaczy czy została oznaczona. Podstawową próbą, z której wykonuje się biżuterię srebrną jest 925. Liczba ta znajduje się na dostępnych na polskim rynku srebrnych wyrobach biżuteryjnych. Jeżeli na biżuterii znajdziesz inną liczbę niż 925, możesz sprawdzić jej prawdziwość w Głównym Urzędzie Miar, który prowadzi specjalne zestawienie cech probierczych dla prób stopów srebra.

 

W użyciu są następujące standardowe próby srebra:

• próba 999 zawierająca 99,9% czystego srebra
• próba 925 (ang. sterling silver) zawierająca 92,5% czystego srebra
• próba 875 zawierająca 87,5% czystego srebra
• próba 830 zawierająca 83% czystego srebra
• próba 800 zawierająca 80% czystego srebra

 

Psia łapka w sercu srebrny naszyjnik

·        Polskie cechy probiercze srebra:

Opisy oraz graficzne wizerunki aktualnie obowiązujących cech probierczych oraz znaku „MET” zawarte są w rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 31 maja 2012 r. (Dz. U. z 2012 r. poz. 681).

POLSKIE CECHY I ZNAKI PROBIERCZE

Jeżeli podanej na biżuterii liczby nie będzie w zestawieniu, będzie to oznaczało, że Twój zakup jest wątpliwej jakości. W 2015 roku zakwestionowano i wycofano z obrotu łącznie kilka tysięcy sztuk biżuterii, której brakowało cech probierczych lub podane dane były błędne. Nieprawidłowości na rynku sprzedaży produktów z metali szlachetnych ujawniła kontrola Głównego Urzędu Miar.

  • Cena biżuterii prawdę Ci powie

Nie daj się nabrać na to, że srebrny naszyjnik czy kolczyki możesz kupić za kilka złotych. Zapoznaj się jakie ceny oferowane przez sprawdzone sklepy z biżuterią. Dzięki temu rozeznaniu będziesz mieć świadomość, że nigdy nie uda się kupić biżuterii ze srebra za niewielkie pieniądze. Bowiem  choć ten kruszec  jest tańszy niż złoto, również ma swoją wartość. Dobrej , ze sprawdzonego pochodzenia wyroby jubilerskie muszą kosztować, ponieważ sam materiał nie jest tani. Do ceny  srebra należy również doliczyć koszty pracy. Z tego właśnie względu, na pewno nie uda się kupić srebrnej biżuterii za kilka złotych. To po prostu jest niemożliwe.

Dlatego tak naprawdę jedynym sposobem przed zakupem srebrnej biżuterii, który jest w stanie wskazać, czy masz do czynienia z prawdziwym srebrnym wyrobem jubilerskim czy z podróbką biżuterii jest jej cena. Jeżeli cena będzie niska, to na pewno nie może być mowy o tym, że biżuteria  została wykonana z prawdziwego kruszcu. 

Biżuteria na prezent
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.96 / 5.00 76 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-29
Szybko i sprawnie, obrazek bardzo ładny, grawer również bardzo starannie wykonany. Jestem bardzo zadowolona. Kontakt bezproblemowy :)
2024-04-25
Profesjonalna obsługa, produkt wysokiej jakości zgodny z opisem. Grawer bardzo ładny, paczka bardzo dobrze zabezpieczona. Otrzymałam gotowy upominek do wręczenia. POLECAM !
pixel