Darmowa dostawa od 50,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Skarbonki dla dzieci - praktyczny prezent i sposób na naukę oszczędzania

2023-04-03
Skarbonki dla dzieci - praktyczny prezent i sposób na naukę oszczędzania

Skarbonka pomysł na prezent dla dziecka.

Kto z nas nie pamięta świnki skarbonki?

To przedmiot, który bardzo często wywołuje w nas dobre wspomnienia, kojarząc się z dzieciństwem. Bardzo często podarowana przez rodziców, czy dziadków a może ciocie. Dzięki niej realizowaliśmy swoje dziecięce marzenia. Uczyła nas oszczędzania, systematyczności, cierpliwości i w końcu prowadziła do celu – realizacji wymarzonego prezentu. Obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje skarbonek dla dzieci, które można kupić dziecku na konkretną okazję lub bez okazji. Czy wobec tego skarbonka to dobry pomysł na prezent?

Wybór podarunku dla dziecka, który nie będzie kolejną zabawką rzuconą po tygodniu do kąta, jest trudnym zadaniem. Dzieci, otoczone niezliczoną ilością lalek, misiów czy interaktywnych zwierzaków, szybko przestają doceniać upominki od bliskich. Kiedy zbliżają się urodziny malucha, warto pomyśleć o praktycznym prezencie, który nie tylko będzie bawił, ale także edukował i posłuży dziecku na dłużej.

Skarbonki dla dzieci od lat ogrywają ważną rolę w nauce finansów. Ich funkcja wykracza daleko poza byciem zwykłym pojemnikiem na drobne. Pierwsza skarbonka już na wczesnym etapie życia przybliży ideę oszczędności i nauczy rozważnego zarządzania pieniędzmi. Dziecko, wyposażone w taką wiedzę, dużo łatwiej odnajdzie się w świecie dorosłych i nie popadnie w kłopoty finansowe.

Skarbonka na prezent dla dziecka.

Wielu z nas może uważać, że w dzisiejszych czasach skarbonki są przestarzałe i niepotrzebne, gdyż rodzice mogą przecież kupić dziecku wszystko, czego potrzebuje. Nie jest to jednak właściwe założenie. Skarbonka może nauczyć nasze dziecko szacunku do pieniądza i dzięki niej nauczyć się oszczędzania, co jest niezwykle cennym nawykiem, który bez wątpienia przyda mu się w życiu. Skarbonka pozwala także dziecku nauczyć się cierpliwości i odpowiedzialności, gdyż musi ono samodzielnie zaplanować, na co przeznaczy swoje fundusze i kiedy. To jednak nie jedyne korzyści z posiadania skarbonki przez dziecko. Skarbonka uczy także bardzo ważnej rzeczy, a mianowicie cierpliwości i odraczania gratyfikacji. Co po prostu oznacza, że dziecko jest w stanie zaczekać, na coś, co odbiera ono jako nagrodę.
O rzetelną edukację finansową warto zadbać już od najmłodszych lat. Taki prezent jak skarbonka pomoże dziecku poznać podstawy ekonomii - zrozumieć znaczenie pieniądza, a także mądrze gospodarować swoim budżetem. Skarbonka - prezent, który na pewno edukuje nasze dzieci.

Dzięki skarbonce dziecko nauczy się również prostych zasad finansów :

  • Do czego służą pieniądze (pieniądze potrzebuje do kupowania rzeczy i zaspokajania potrzeb, spełniania marzeń)
  • Skąd biorą się pieniądze (otrzymuje pieniądze  za swoją pracę, kieszonkowe, wykonywanie obowiązków domowych lub dostaje pieniądze w prezencie)
  • Jak i po co oszczędzać ( zakup wymarzonej rzeczy nie zawsze jest możliwy od razu),
  • Podejmowania decyzji finansowych (na co przeznaczyć zaoszczędzone pieniądze),
  • Odraczania gratyfikacji (lepiej poczekać i zebrać większą sumę, by móc kupić coś droższego).

 

Skarbonki - pomysł na wyjątkowy prezent dla dziecka

Jaką skarbonkę wybrać na prezent dla dziecka?

Jeżeli już ustaliliśmy, że skarbonka to dobry pomysł na prezent dla dziecka, to warto zastanowić się, jaką skarbonkę wybrać na różne okazje dla dziecka.

Skarbonka prezent na chrzest

Skarbonka prezent na roczek

Kiedy podarować dziecku pierwszą skarbonkę? Skarbonka może towarzyszyć maluchom już od pierwszych chwil życia, stopniowo przyzwyczajając je do zbierania pieniędzy. To doskonały pomysł na personalizowany prezent na chrzest. Personalizacja skarbonki pozwoli nadać jej wyjątkowości, stanie się wtedy śliczną pamiątką chrztu i na pewno nie pozostanie niezauważona przez rodziców maluszka. Taki upominek na chrzciny czy na pierwsze urodzinki na pewno zachwyci każdego. Skarbonka z dedykacją będzie więc świetnym pomysłem na upominek na chrzest ale i również  z okazji narodzin dziecka lub pierwszych urodziny. To wspaniała pamiątka tych pięknych i wyjątkowych chwil życia. Oczywiście dodatkowo skarbonkę można zaraz zasilić pieniążkami.

Skarbonki z bajkowymi motywami, z pozytywką personalizowane na różne okazje można znaleźć w naszym sklepie.

Skarbonka dla kilkulatka

Skarbonka w kształcie słonika , piłki lub srebrnego bucika jako prezent urodzinowy dla kilkulatka to również doskonały pomysł, który pozwoli na rozwijanie umiejętności liczenia już od najmłodszych lat życia. Liczenie błyszczących pieniążkach dostarczy dużo frajdy i skutecznie zastąpi nudne metody nauki matematyki w przedszkolu czy szkole. Pieniążki można przecież dodawać i odejmować. Czym starsze i bardziej świadome dziecko, tym więcej można z nim bawić się matematyką. Tak więc bawiąc się pieniędzmi, z łatwością opanuje podstawowe operacje matematyczne jak dodawanie czy odejmowanie. Dlatego też uważamy, że skarbonka będzie doskonałym prezentem dla dziecka.

Skarbonka dla większego dziecka

Warto zadbać o rzetelną edukację finansową już od najmłodszych lat. Taki prezent jak skarbonka z bajkowymi Disney motywami, lub w kształcie słonika czy innego bajkowego stwora pomoże większemu już dziecku poznać podstawy ekonomii - zrozumieć znaczenie pieniądza, a także mądrze gospodarować swoim budżetem. Tak więc w przyszłości będzie potrafiło zarządzać swoimi finansami. A to przecież w życiu bardzo ważna rzecz. Posiądzie również bardzo ważną cechę jak cierpliwość w dążeniu do wyznaczonego celu. 

Skarbonka to prezent, który na pewno edukuje nasze dzieci.

 

 


Podsumowując, wybór podarunku dla dziecka, który nie będzie kolejną porzuconą zabawką, jest trudnym zadaniem. Dlatego może warto pomyśleć o oryginalnym prezencie dla dziecka. Praktycznym upominku, który nie tylko będzie bawił, ale także edukował i posłuży dziecku na dłużej. 

Zobacz nasze propozycje pięknych, personalizowanych, wyjątkowych skarbonek dla dzieci.

Skarbonka słoniki dla chłopca z pozytywką
Skarbonka dla dziewczynki słoniki - posrebrzana
Skarbonka bucik posrebrzany
Skarbonka słonik posrebrzany
Skarbonka posrebrzana słoniki dla chłopca z grawerem
Skarbonka miś z pozytywką i grawerem dla dziewczynki
Skarbonka Disnay Myszka dla dziewczynki z grawerem - prezent na Chrzest Św. roczek, urodziny
Skarbonka Disnay Myszka dla chłopca z grawerem - prezent na Chrzest Św. roczek, urodziny
Skarbonka Disney Elsa kraina lodu

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2023

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 83 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-18
Bardzo pomocna obsługa :) Skarbonka bardzo ładna , dobrze dobrany grawer. POLECAM !
2024-05-03
Obsługa zamówienia na najwyższym poziomie, świetny kontakt ze sprzedającym, uwzględnione uwagi dotyczące personalizacji produktu, wykonana wizualizacja przekazana do akceptacji, szybka realizacja zamówienia. Jako klient zwracam uwagę na drobiazgi - w tym przypadku nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń odnośnie do realizacji zamówienia. Polecam współpracę!
pixel